Odborné hodiny

Lekcie Tai Chi

Tai Chi zvyšuje sebavedomie, sebadôveru a fyzickú silu dieťaťa. Ako bojové umenie Tai Chi tiež učí deti disciplíne, pocitu vnútorného pokoja a primeraným sociálnym zručnostiam. Deti sa učia pozorovať, vzájomne si pomáhajú pri pohyboch a majú spoločný záujem - môže im to pomôcť socializovať sa pokojným a vhodným spôsobom. Tai Chi učí deti tímovej práci, vedení a komunikácii. Niektoré detské hry a cvičenia môžu byť príliš súťaživé, čo vytvára antagonistické prostredie pre hranie. Pri Tai Chi neexistuje žiadna konkurencia. V skutočnosti sa deti vyzývajú, aby si navzájom pomáhali porozumieť pohybom a zdokonalili ich spoločne. Aby sa deti naučili pohyby a zdokonalili ich, musia byť pozorné a plne sa sústrediť. Čím viac sa deti naučia sústrediť svoju myseľ a sústrediť sa na úlohu, tým viac sa tieto zručnosti rozvinú a zdokonalia. Štúdie preukázali, že Tai Chi môže skutočne znížiť hyperaktivitu u detí. Tai Chi je veľmi pomalé, kontrolované a pokojné bojové umenie, ktoré vyžaduje sústredenie a pozornosť venovanú detailom. Niektoré deti zažívajú hnev a frustráciu a nevedia, ako s týmito pocitmi správne zaobchádzať. Naučiť dieťa, že dokáže zvládať stres pokojne a sústredene, pri zachovaní rovnomernej nálady, je dôležité pre jeho celkovú emočnú pohodu. Tai Chi sa zameriava na hlboké dýchanie, ako aj na pomalé a pokojné pohyby, ktoré sú ideálne na potlačenie pocitov frustrácie a hnevu. Tai Chi je vynikajúce pre duševnú, fyzickú a emocionálnu pohodu. Tai Chi sa zameriava na spojenie mysle a tela a je známe, že upokojuje myseľ, zvyšuje hladinu koncentrácie, minimalizuje úzkosť a ešte znižuje krvný tlak. Tai Chi je skvelým uvoľnením pre zadržiavané napätie - niečo, čo v dnešnej dobe zvykne mať veľa detí.

Lekcie Kung Fu

V Číne je uznávaných viac ako 300 štýlov tohto umenia. Inšpiráciou sú práve pohyby zvierat , ako napríklad – žeriav, panter, had alebo taktiež aj pohyby imaginárnych zvierat akými sú drak či jednorožec. Cvičením Kung Fu pomáhame deťom pri budovaní zdravého sebavedomia, úcty k druhým a priateľstva. Úcta, zdvorilosť a dobré mravy sú len niektoré z vecí, ktoré prevládajú u našich študentov vďaka fyzickým a psychickým tréningom Kung Fu. Kung Fu pomáha zlepšovať koncentráciu a kognitívne uvažovanie. Aktívne deti majú menej chronických zdravotných problémov ako deti, ktorým chýba pohyb. Hodiny Kung Fu poskytujú tréning celého tela a bojujú proti rastúcej miere obéznych detí. Naučiť deti hodnotu fyzickej zdatnosti je nevyhnutné, aby sme im pomohli stať sa fit a zdravými dospelými. Pri Kung Fu sa okrem precvičovania všetkých hlavných kĺbov a svalov rozvíja fyzická koordinácia a rovnováha, čo je dôležité pri vstupe detí do ďalších fáz rastu.

Lekcie jógy

Cvičenie jógy je upravené našimi lektormi na dynamickejší a svižnejší spôsob. Spoločne s deťmi sa hráme na zvieratká, kvety, prírodné útvary, vtáky, chrobáky alebo sochy. Nakoľko sú tieto motívy deťom blízke, budujú si k jóge vzťah hravou formou. Nechýbajú u nás pri cvičení ani básničky, pesničky alebo rozprávky. Lekcie sú nenútené a uvoľnené, priorita je aby sa pri nich deti cítili radostne a slobodne. Nespornou výhodou jógy je dychové cvičenie, pomocou ktorého deti regulujú svoju nervovú sústavu, a teda napomáha pri harmonizácii aj aktívnejších detí. Jógou predchádzame problémom s chrbticou nakoľko posilňujeme stred tela a posilňujeme svaly chrbta. Cvičenie jógy podporuje koncentrovanie sa na daný okamih. Pravidelným cvičením si detičky trénujú trpezlivosť a učia sa aj relaxovať.

Lekcie hudby

Lekcie hudby budujú jazykové znalosti. Keď sa deti učia ovládať svoj nástroj, zvyknú si na rôzne zvuky, ktoré by predtým nepoznali. Táto metóda trénuje ich uši pre jemné zvuky jazyka. Hudba tiež zlepšuje schopnosť detí učiť sa a zvyšuje IQ. Početné štúdie dokázali, že IQ detí sa zvyšuje už počas niekoľko týždňov hudobnej výchovy. Technológia skenovania mozgu odhaľuje, že mozgová aktivita sa zvyšuje po hudobnom tréningu a niektoré časti mozgu sa dokonca zväčšujú! Pri hodinách hudby sa deti učia disciplíne. Niekedy musia stráviť hodiny dokonca tým, že sa učia držať husle alebo trúbku, než budú môcť vydať zvuk. Hodiny hudby vyžadujú hodiny koncentrácie a trpezlivosti. Deti musia vytrvať, aj keď sa niečo nedarí ... neoceniteľná zručnosť pre všetky oblasti života. Deti hrajú v skupine, musia sa naučiť spolupracovať na dosiahnutí spoločného cieľa, prejavovať toleranciu, trpezlivosť a povzbudenie voči svojim rovesníkom čím sa posilňujú ich sociálne schopnosti. Hudba dáva deťom dobrý pocit zo seba a pomáha im porozumieť kultúre. Učením sa hudby z rôznych kútov sveta porozumejú týmto kultúram. A čo je najdôležitejšie, hudba prináša radosť.