Náš tím

Dana

Zakladateľka a riaditeľka

"Ahoj, volám sa Dana , mám dokonca aj čínske meno - 黛娜. To som dostala pri svojom 8-ročnom pôsobení v Číne. Vždy som sa snažila robiť niečo, čo má zmysel a čo „je vidno“( v tomto prípade aj počuť). V Číne som založila agentúru Dragon Education, ktorá študentov z celého sveta umiestňovala do čínskych rodín, a tým som dávala možnosť deťom učiť sa jazyk tou najprirodzenejšou cestou - cestou dennej komunikácie. Čínski rodičia sú známi svojimi vysokými nárokmi na deti, a tak som sa svojím vzdelávacím programom snažila tieto deti uchrániť od tlaku aspoň pri výučbe jazyka. Zahraniční študenti bývali priamo v čínskych rodinách kde plnili „rolu“ brata alebo sestry. Trávili s čínskymi súrodencami väčšiu časť dňa, hrali sa spolu, jedli spolu, dokonca ich uspávali. Komunikovali výlučne v cudzom jazyku. Výsledky sa dostavili takmer okamžite. Po roku angličtiny, sa rodičia rozhodli pre francúzsky hovoriaceho lektora, neskôr španielsky alebo nemecky. Boli aj požiadavky na dvojjazyčných lektorov. Agentúra mala obrovský úspech, hrnuli sa prihlášky študentov z celého sveta a rovnako aj záujem rodín o nich. Založila som aj tréningové centrum, kde sa lektori pred umiestnením do rodiny učili, ako čo najefektívnejšie pracovať s deťmi, aký prístup zvoliť a ako sa vyrovnať s kultúrnymi rozdielmi. Prišla pandémia a Čína zatvorila hranice. Vedela som, že to bude na dlho. Vrátila som sa na Slovensko a rozhodla som sa pokračovať formou materskej školy, kde slovenskí aj zahraniční učitelia pristupujú k deťom ako ku svojím malým súrodencom a pomáhajú im rásť, tvoriť, poznávať a učiť sa s láskou. Ako matka vyberám takých učiteľov, ktorým by som bez váhania zverila do starostlivosti svoje dieťa."

Lucia

Odborný pedagogický garant

“Moje meno je Lucia a pochádzam z malebného kraja Turiec. Vyštudovala som učiteľstvo v materskej škole a vychovávateľstvo v Turčianskych Tepliciach a následne odbor predškolská a elementárna pedagogika na Univerzite Mateja Bela. Už počas štúdii som aktívne pracovala s deťmi rôzneho veku. Pri mojej práci sa zameriavam hlavne na šport a akúkoľvek pohybovú aktivitu. Dlhé roky som aktívne tancovala a venovala sa rôznym športovým aktivitám. Pohyb je pre deti veľmi dôležitý a preto sa špecializujem hlavne na túto oblasť. Mám niekoľkoročné skúsenosti ako učiteľka v materskej škole, vychovávateľka v centre voľného času a taktiež ako učiteľka na primárnom stupni vzdelávania. Ako zakladateľka občianskeho združenia, ktoré je zamerané na edukáciu detí, mládeže a dospelých v oblasti umenia a športu som mala na starosti realizáciu a taktiež aj lektorovanie rôznych vzdelávacích workshopov, podujatí a projektov aj za podpory Ministerstva vedy, výskumu a športu. Aby som aj naďalej mohla deťom odovzdávať čo najviac, pokračujem vo vzdelávaní predškolskej a elementárnej pedagogiky ako doktorand na Univerzite Komenského.”

Faye

Čínsky pedagóg, kaligrafia

"Ahoj, volám sa Faye, a pochádzam z mesta Nanyang v provincii Henan v Číne. Okrem čínštiny učím deti aj tradičné čínske umenie ako kaligrafia a Tai Chi. Oboznamujem deti s čínskymi znakmi, čo im zlepšuje pamäť a zvyšuje kapacitu mozgu. S obdivom sledujem progres ktorý u detí nastáva zo dňa na deň. Som vďačná a hrdá, že môžem deti žijúce na Slovensku dennodenne učiť o rozmanitosti čínskej kultúry a bohatosti čínskeho jazyka Voľný čas rada trávim s priateľmi hraním Mahjong, čítaním, fotografovaním, alebo vyšívaním."

Kexin

Čínsky pedagóg

"Som Kexin a som z Číny. Milujem hudbu a rada objavujem a tvorím pre deti veselé jazykové aktivity. Hoci sa maličké deti ešte nevedia niekedy celkom dobre vyjadriť, ich mozgy tvrdo pracujú na tom aby mi porozumeli, keď s nimi komunikujem v čínskom jazyku a keď následne začnú sem tam používať aj čínske slová, je to ten najlepší pocit pre mňa ako učiteľa. Každé dieťa je ako nepopísaný biely papier ale s inou štruktúrou, sebe vlastnou. A aj keď použijeme rovnakú farbu, výsledok bude pre každé dieťa iný, preto rešpekt voči individuálnym vlastnostiam a nadaniam detí je základom mojej výchovy. Zároveň s výučbou jazyka vediem deti k rešpektu a láske voči iným a sebe samým tak, aby sa vedeli starať o seba a o svoje okolie a spoločne vytvárali svet plný dobra a lásky. To sú moje ciele predprimárnej školskej výchovy."

Ruby

Čínsky pedagóg, tanec a spev

"Moje meno je Ruby a som z Číny. Študujem v odbore interkultúrneho vzdelávania v Tianjin univerzite. Mám rada deti a som veľmi trpezlivá, preto som sa rozhodla stať sa učiteľkou. Mám dvojročnú skúsenosť s učením detí v Číne. Najradšej sa s deťmi venujem umeleckým aktivitám, tancu a spevu prostredníctvom ktorých môžu spoznávať čaro čínskeho kultúrneho dedičstva. Vo svojom voľnom čase rada cestujem, venujem sa horskej turistike a trávim čas v prírode."

Naty

Lektorka anglického jazyka, environmentálna výchova

“Volám sa Naty, čínskym menom 娜塔丽 (Nà tǎ lì), a po 7 rokoch života v Číne ma pandémia nasmerovala opäť domov - bolo to práve v čase, keď som v Šanghaji ukončila prvý semester PhD. štúdia v oblasti environmentálneho vzdelávania pre predškolákov. Život v zahraničí ma, okrem iného, naučil, že svet je jeden a že láska a úcta medzi ľuďmi, ako i rešpekt k neznámemu a inakosti, sú základom všetkého. Verím, že toto je jedno z najcennejších poznaní, ktoré môžeme deťom dať. Milujem kreativitu v jej najrôznejších podobách - od umenia, cez nové nápady až po detské vymýšľance. :) Mám veľkú radosť, že aj na Slovensku majú deti príležitosť zakúsiť medzinárodné a medzikultúrne prostredie a ešte viac ma teší, že som toho súčasťou i ja.”

Jhonny

Lektor anglického jazyka, športový tréner, inštruktor jógy

“.”

Anežka

Slovenský pedagóg, učiteľka hudby a spevu, predškolská príprava

"Som Anežka. Milujem divadlo, hudbu, poéziu a proces tvorby v tom celom. Rada v ľuďoch, deti nevynímajúc, objavuvujem ich potenciál a pomáham im rozvíjať ho. Som hrdá na svoj dedinský pôvod , pretože dnes viem mať radosť z hudby prírody, kvitnúcich kvetov a z pobehovania po tráve s bosými nohami. Od malička som i tak trochu filozof. Preto sa snažím učiť deti nebáť sa pýtať sa, zamýšľať sa nad svetom okolo seba a hlavne skutočne pochopiť, čo je dobré a správne a čo nie."

Martinka

Slovenský pedagóg, učiteľka hudby, predškolská príprava

“Volám sa Martina. Už od konca základnej školy sa venujem deťom ako animátorka. Napĺňa ma práca s nimi, baví ma pre ne vymýšľať rôznorodé aktivity. Mám rada spev, hru na klavíri a vo voľnom čase sa učím hrať na gitare. Svet detí ma fascinuje a som nimi rada obklopená. Pri hrách a tvorivých činnostiach zabúdam na okolie a vnáram sa do dobrodružnej a čarovnej cesty spolu s deťmi. Viem, že táto cesta ma napĺňa a aj preto študujem predškolskú a elementárnu pedagogiku, aby som vedela deťom odovzdávať to najlepšie a byť ich odrazovým mostíkom do života.”

Natalia

Ukrajinský pedagóg, Numicon garant

"Ahoj, volám sa Natalia. Vyrástla som pri Čiernom mori na Ukrajine. Neďaleko môjho rodného mesta je dokonca opustený ostrov ako z dobrodružnej knihy. Milujem plávanie, potápanie sa a v podstate všetko čo je spojené s morom. Deťom preto ponúkam rôzne hry s vodou. Milujem tvorbu, hlavne z prírodných materiálov. S deťmi robím pokusy a výskumy, aby oni samé našli odpovede na svoje otázky."

Panda

maskot

"Ahoj. Som panda - oficiálny maskot materskej školy a kamarátka všetkých detičiek. Deti sprevádzam na všetky výlety, som veľká a preto ma detičky dobre vidia, nestratia ma z dohľadu a aj ja ich mám vždy na očiach. Cez deň s deťmi rada tancujem a spievam. Vždy sa zúčastňujem detkých narodeninových osláv a besiedok."